Služby pro truhláře

CNC frézování schodiště - šablony na schody M 1:1

Vážení kolegové truhláři, od r. 1997 se specializujeme na výrobu celodřevěných schodišť. Projekty připravujeme v programu „Sema-Germany“.

Schodišťové díly (bočnice zadlabané a sedlové, nášlapy, madla, sloupy) včetně dlabů / drážek pro nášlapy a podstupnice + vrtání do bočnic a madel pro výplňové sloupky (šprycle) vám připravíme na CNC dřevoobráběcím centru.
Pokud máte zájem o jednu z nabízených služeb: 1. projekt / výpis spárovek / cnc frézování, nebo 2. projekt / šablony na schody M 1:1, tak zašlete následující informace.

Zakreslete půdorys části místnosti, kde bude umístěné schodiště s vyznačenými zdmi. Do půdorysu zakreslete čerchovanou čarou hranu stropu / díru ve stropě. Naznačte předpokládaný směr výstupu. Pokud jsou v prostoru pro schodiště nějaké překážky (dveře, okno, nika, radiátor, aj.), tak je také zakreslete. Všechny vzdálenosti okótujte skutečně zaměřenými rozměry bez vůlí! V rozích kde se schodiště láme změřte úhlopříčky. Úhlopříčku změřte také na výstupu schodiště. My potřebujeme pro projekt schodiště nejdříve nakreslit skutečný stav stěn a hrany stropu / díry. K těmto přesným zaměřeným rozměrům doplňte a zakroužkujte výrobní rozměry pro schodiště s vůlí, abyste schody mezi zdi zasunuli bez problémů. My vůli neurčujeme !Zapište celkovou výšku z podlahy na podlahu a také tloušťku stropu, abychom dodrželi bezpečnou, nebo požadovanou podchodnou výšku. 

Rozměry / profily dílů schodiště a zábradlí. Je nutné zaslat informaci o typu bočnice (zadlabaná, sedlová), požadovaných tloušťkách a profilech. 

příklady standardních rozměrů schodišťových dílů a dílů zábradlí

 • bočnice (zadlabaná / sedlová) 40 mm
 • nášlap 40 mm
 • podstupeň (ano / ne) 20 mm
 • sloup 80 x 80 mm
 • šprycl / sloupek průměr 25 mm
 • madlo 80 x 40 mm
 • rozměry schodišťových dílů jsou volitelné, zadejte požadované rozměry
 • oznamte jaké spárovky připravíte: 1. „spárovky z fošen“ (vlastní výroba), nebo 2. „spárovky desky“ (zašlete seznam formátů desek)

Pokud máte vlastní požadavek na detail, tak zakreslete: 

 1. přesahy nášlapů (standardně 40 mm)
 2. nášlapy a podstupně zapuštěné do zadlabaných bočnic a sloupů (standardně 15 mm)
 3. výstupový sloup šikmého zábradlí umístit celý na podlahu, nebo půl na podlahu a půl do schodišťového prostoru za bočnici = zavěšení přes podlahu
 4. nosy = zavěšení bočnic o podlahu na výstupu (např. 50 x 50 mm)
 5. vršky sloupů nad madly (standardně 20 mm)
 6. hrany bočnic a madel jsou u lomeného schodiště standardně křivky, můžou být přímky zlomené pod úhlem
 7. spoj sedlové bočnice a nášlapu je na kolíky průměr 16 mm

Na základě vaší objednávky s dodanými požadavky na tvar zpracujeme projekt schodiště (zpracování projektu je placená služba). Po vašem písemném odsouhlasení (emailem) projektu schodiště a zábradlí „SOUHLASÍM S NÁVRHEM SCHODIŠTĚ “ připravíme výpis spárovek a výkresy (půdorys, řezy s délkami sloupů a špryclů). Naprogramujeme frézování na CNC dřevoobráběcím centru. POZOR NA ZMĚNY ROZMĚRU! Pokud budete žádat, potom co si projekt písemně odsouhlasíte, změnu v půdorysu nebo tloušťku a profil dílu, tak je účtován poplatek za změnu projektu. Pozdější úpravy rozměrů znamenají upravit část hotového projektu nebo dělat nový (projekt / výpis spárovek / programování pro CNC)!

V dohodnutém termínu dovezete spárovky / polotovary s nadměrky dle výpisu spárovek. Všechny schodišťové díly musí být rozřezané na jednotlivé kusy a popsané z plochy a boku. Sloupy zaříznuté na přesné délky podle výkresu nebo alespoň horní hrana. Spárovky vám můžeme přebrousit na širokopásové brusce. Nadměrky tloušťky materiálu max. 0,8 - 1 mm! Mastnou borovici a smrk se zásmolky nebrousíme!

Cena za výkresy, výpis spárovek a CNC frézování bude uhrazena v hotovosti při převzetí zakázky, pokud se uskuteční do jednoho měsíce od zaslání projektu schodiště a výpisu spárovek.

Fakturu za tuto službu (projekt schodiště, výpis spárovek) zašleme v případě, že nebudete chtít připravené spárovky frézovat na CNC do jednoho měsíce od zaslání.

Cena za zakázku: šablony na schody M 1:1 je hrazena dobírkou při převzetí.

odkazy - obrázky – příklady (nutno dodat/dopsat)

 • zaměření ¼ lomené schodiště „L“
 • zaměření ½ lomené schodiště „U“
 • projekt schodiště ¼ lomené „L“
 • projekt schodiště ½ lomené „U“
 • výpis spárovek „spárovky z fošen“
 • výpis spárovek „spárovky z desek“
 • dělení bočnic
 • hotové schodišťové díly po CNC frézování - foto